Felnőtt fogszabályozás
Fogszabályozás 30-40 évesen? Miért is ne?
Akár 50 évesen is. A mai modern készülékekkel nem probléma a fogszabályozás foghiány, gyökérkezelt fogak, koronák vagy héjak esetén sem. Sőt a fogszabályozó kezelések felnőtt korban bizonyos szempontból könnyebbséget is jelentenek, hiszen ekkorra már jobban odafigyelünk a fogápolásra, jobb a kooperációs készségünk, illetve könnyebb követni az orvos utasításait is. Ha egy szebb mosolyra vágysz, a korod nem lehet akadálya.
Fogszabályozó, amelyről csak Te tudsz.
Évek óta léteznek már kifejezetten felnőttek számára kifejlesztett esztétikus, illetve láthatatlan megoldások is a fogszabályozási problémák megoldására. Akár kerámia, akár belső oldali, esetleg láthatatlan sínes fogszabályozót választunk, bátran mosolyoghatsz a kezelésed ideje alatt is. Akkor sincs miért aggódnod, ha mégis a fém fogszabályozóra esik a választásod. Napjainkra a fogszabályozó viselése akár felnőttkorban is az igényesség szimbólumává vált. Hidd el, mindenki csak irigyelni fog érte, hogy belevágtál!
A felnőttkori fogszabályozás nem lassú!
Sokan úgy gondolják, hogy a fogak elmozdulásához felnőtt korban sokkal több idő szükséges. Ez nem mindig igaz! Olyan esetekben, amikor csak esztétikai kezelésre van szükség, azaz torlódást vagy résességet szüntetünk meg, a láthatatlan sínes fogszabályozás akár 3-4 hónap alatt is eredményes lehet felnőttek esetén is. Sőt, sokszor a mélyharapás, a nyitottharapás vagy akár egy-egy fog keresztharapásának a megoldása sem tart tovább 1 évnél, bármely fogszabályzó készüléket is választod. Természetesen komplex terápiáknál a fogszabályozás nem siettethető. Figyelembe kell vennünk az egyéni alkalmazkodó képességedet, annak érdekében, hogy az eredmény tartós és tökéletes legyen.
A felnőttkori fogszabályozás biztonságos!
A felnőttkori fogszabályozás egyik nagy előnye, hogy saját elhatározásból vágsz bele és emiatt jobban is figyelsz oda rá. Ebből az odafigyelésből fakadóan egy felnőtt esetében sokkal könnyebben érhető el a tökéletes szájhigiénia, így könnyebb is elkerülni a kezelés alatt esetlegesen jelentkező fog- vagy ínybetegségeket. Fontos tudni, hogy sem a fogszabályozó készülék vagy attachment ragasztása, sem az eltávolítása nem károsítja a zománcot, így nincs mitől félned a fogszabályzás kapcsán.
A felnőttkori fogszabályozás a Te igényeidet követi
Mind az első konzultáció alkalmával, mind a kezelési tervedben részletes tájékoztatást kapsz az összes fogszabályozással kapcsolatos eltérésedről, ezek későbbi esetleges szövődményeiről, illetve kezelési lehetőségeiről. Ezek tükrében több terv közül is választhatsz, a legegyszerűbb esztétikai kezelésektől kezdve, a részleges terápiákon át egészen a komplex fogszabályozásig bezárólag. Csak rajtad áll melyik áll hozzád a legközelebb.
Fogágybetegségem van, így már biztosan nem lehetséges a fogszabályozás...
Dehogyis nem, sőt sokszor a parodontológus szakorvos kéri a fogszabályozó kezelést annak érdekében, hogy a fogak tengelyállása, ezáltal terhelése újra optimális lehessen, mely nagyban elősegítheti a fogak hosszútávú megtarthatóságát. Meg kell azonban jegyezni, hogy aktív gyulladásos állapotban a fogszabályozást meg kell előzze a parodontológiai kezelés, illetve, hogy súlyos csontpusztulás esetén a fogak nagymértékű mozgatása nem javasolt.
Semmi sem lehetetlen!
Bármilyen súlyos is a helyzet, az még felnőtt korban is kezelhető. Az állcsontok hibás méretéből vagy pozíciójából adódó fogszabályozási problémák is kezelhetőek a megfelelő állcsont műtéti technikák vagy foghúzások alkalmazásával. Sőt ennél többre is képesek lehetünk, szükség esetén az arcod vonalain, formáján is változtathatunk az állcsontok, illetve fogaid mozgatásával.